В Україні відкрили нове родовище із 400 млн кубометрів газу


АТ «Укргазвидобування» у листопаді відкрило четверте з початку року родовище газу в Харківській області.

Про це повідомляє прес-служба УГВ.

"АТ «Укргазвидобування» продовжує активні геологорозвідувальні роботи на наявних ліцензіях, відкривши четверте за цей рік родовище у Харківської області. На етапі геологічного вивчення, за оцінкою УкрНДІгазу, запаси відкритого родовища становлять щонайменше 400 млн куб. м, а перспективні ресурси родовища загалом можуть становити близько 3,7 млрд куб. м блакитного палива", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що відкриття родовища відбулося в листопаді 2018 року після завершення буріння та випробування пошукової свердловини, яка була закладена за результатами аналізу геологічної будови площі. Геологічну модель родовища було побудовано із використанням програмного комплексу Petrel Schlumberger.

Сьогодні на новому родовищі проводять роботи з облаштування свердловини та введення її у пробну експлуатацію; також тривають пошуково-розвідувальні роботи.

В УГВ нагадують, що з початку року вже було відкрито три нових родовища у Харківській області на ділянках надр, спецдозволи на які було отримано до 2017 року. Перспективні ресурси чотирьох нових родовищ загалом становлять 8,2 млрд кубометрів блакитного палива.

Варто зазначити, що Укргазвидобування підтримує рішення уряду та діяльність Державної служби геології та надр України у напрямку проведення прозорих нафтогазових аукціонів. І, як наслідок, вже виграло перший нафтогазовий аукціон, придбавши спеціальний дозвіл на користування надрами Липовецької площі. Однак, для того щоб виконати Програму «20/20», УГВ мало б щороку отримувати приблизно 20 спецдозволів на нові ділянки надр, наголошують у прес-службі.

Як відомо, урядова програма 20/20 передбачає збільшення видобутку природного газу АТ «Укргазвидобування» до 2020 року з 14,5 млрд до 20 млрд кубометрів на рік. У листопаді цього року віце-прем'єр-міністр Володимир Кістіон заявляв, що обсяги буріння 2018 року не забезпечують планових обсягів видобутку газу, визначених програмою газовидобутку 20/20. Натомість Україна з року в рік зменшує споживання природного газу - щорічно орієнтовно на 10%. Це відбувається за рахунок підвищення енергоефективності українських домогосподарств та частково теплої зими.