Блоги

Популярно про правові аспекти «Керченського інценденту»

 

В Россії продовжують нагнітати шовіністичний психоз опісля того, як Трамп не подав руку Путіну, який так цього жадав. Починають розганяти інфовкид, що на русскіх в Керчинській протоці збройно напали фактично американці (Які хочуть відібрати у московських олігархів нафту та газ. А навіщо, якщо США вже видобуває нафти та газу більш, ніж Россія?). Рельно кричать про розв’язування ІІІ Світової проти «святої та скрепної».

До речі, Москва заявляє, що в Керчинській протоці зі зброєю заходити не можна, і саме це — основний привід для неадекватно жорстокого нападу на українців. Щось там лепечуть про дозволи-недозволи та порушення українцями міжнародного права. Вони впевнені? А може, саме підданим Путіна побоку міжнародні Конвенції та Угоди?

Добре, подивимося на дії самих московитів. Візмемо наприклад проливи Босфор-Дарданели (хоча, ще близько за аналогією можна брати Гібралтар, Суец, Панаму, Дунай…). Так от! Босфор з Дарданелами — глибока внутрішня турецька теріторія. Але турки дотримуються міжнародного права. І русскіє військові кораблі, що до ікл озброєні, шастають безупинно, через турецьки протоки, притому дуже інтенсивно та регулярно, без усіляких дозволів, досмотрів тощо. Саме так відбувається постачання кривавої, руйнівної агресії Путіна в Сірії. Агресія з ковровими бомбардуваннями, сотнями тисяч вбитих, геноцидом мирного населення тощо. Жодного разу у розбещеної воєнщини московитів не виникло проблем. Хоча вона чинила провокації в Босфорі, як наприклад демонстрація ПЗРК з демонстративним прицілювання по цивільним, пасажирським літакам, яких так багато літає у тому районі. І мостів турецьких в протоці аж чотири, і жоден не заважає судноплавству, і в Сирійському конфлікті турки з московитами супротивники. А щойно османи перекриють скрепоносцям трафік, «іхтамнети» одразу вимушені будуть здатися.

Фото россійських військових кораблів в протоці Босфор під час війни в Сірії:

 

Ще цикавинка. Відповідно до україно-россійської «братньої» угоди 2003 року (укладена при тому ж самому Путіну) Азовське море та Керченська протока є внутрішніми, або спільними для України та Россії. Так от, зараз Россія (яка так і не скасувала цю угоду) каже, що Азовське море лишається спільним (Що б не мали права входити в нього кораблі інших держав окрім України та Россі, особливо військові, не встановлювались 12 мильні теріторіальні води і Россія мала можливість продовжувати посилати своїх опричників під самі порти Бердянська та Маріуполя для вчинення провокацій).

І тільки під час «Керченського інценденту» Россія раптово, в односторонньому порядку, оголошує про скасування спільного використання Керченської протоки. Хоча десь за місяць до цього аналогічно пройшов загін українських військових кораблів і проблем не виникло. Прикметно, що Москва саму угоду не скасовує, а лише частину, що стосується протоки. А так у міжнародному праві заборонено! Або вся угода, або нічого, або домовляються обидві сторони! І важливо те, що офіційно «Білокам’янна» оголосила про такі протиправні пертрубації тільки опісля гучної події, захоплення українців, опісля проходження пари днів, ротом скандального представника МЗС Россії Захарової. Що, зовсім тупі? Русскіє керманичі сами себе здали і ускладнили дії навіть Басманному суду Москви. Юридично виходить, що наши моряки та увесь Світ взнали про скасування спільного україно-россійського використання Керченської протоки виключно опісля інценденту.

От і виходить, що Россія діє, як тіж сомалійські пірати в районі Баб-ель-Мандепської протоки!

P.S.
На мою, чисто приватну думку, без критеріїв «зрада-перемога», без політико-виборчих процесів (вони звісно є, але мені навіть гидко про них говорити), в Керчинській протоці відбулось наступне:

Россія давно чинила провокації проти українських військових плавзасобів в Азовському морі, як то спроба «прориву» у Бердянський порт, небезпечне маневрування, з демонстрацією нападу та зброї. Але ніколи не переходила «останню межу» та вогонь не відкривала. Окупанти практично заблокували Азов, порти Бердянськ та Маріуполь для торгових суден, чинячи усілякі перепони, порушуючи Морське право. Але робила це підступно та приховано. Приватники не скаржились в міжнародні установи, «бізнес любе тишу». А Україна, як держава, вирішила звернутися в міжнародні арбітражі, це реально можливо. Тільки от суди приймають тверді, процесуально складені, докази. Україна почала збирати. Так було зроблено з «нафтовишками Бойко» на родовищах в Чорному морі, що захопили окупанти. Окупанти зрозуміли, що до чого, і, до речі, вишки прибрали та сховали. Документували це все якраз в основному катери (МБАК) типа «Гюрза».

Таке саме документування треба було робити в Керченській протоці. Мабуть, саме таке завдання було в наших моряків. Спробувати законно пройти. Россія офіційно не заявляла про привласнення проходу. Якщо русскіє перешкодять, не чіпляти їх, не розпочинати справжню війну (тим більше, що сили неймовірно не рівні і це безглузде самогубство). Процесуально все задокументувати, з координатами, переговорами тощо, розвернутися та повернутися у Одесу. А потім у міжнародний арбітраж. І так само, як це роблять «Нафтогаз», що виграв у «Газпрому» та «Ощадбанк», відсуджувати у окупанта міліарди доларів, накладати арешт на його майно в Європі, блокувати економічну діяльність та зв’язки з підкупленими, промосковскими Євро-функціонерами.

Я так розумію, що наші хлопці все виконали, як треба. Правда, русскіє пішли «по бєспрєдєлу». Протизаконно заблокували прохід по каналу танкером, почали по тупому таранити, від чого самі отримали важкі пошкодження. Наші вимушені були благоразумно розвернулися та піти назад. Але московіти озвіріли чи то просто від дурості, чи то від того що зрозуміли, що уходять докази в міжнародні інстанції. І не чого в них би не вийшло, наші майстерно уходили, але вороги протизаконно відкрили вогонь у міжнародних водах. Уявіть собі, що б путінці підійшли до Босфору, їм раптово та необґрунтовано заборонили прохід (османський флот в рази сильніший за Чорноморсько-московський), вони б мирно розвернулися, а турки почали б таранити та стріляти?

Врешті Путін відкрив карти і тільки підтвердив те, що робив раніше підступно та тихо.

В підтвердження моїх слів щодо арбітражу навожу публікацію від 30.11.2018 р.:
«Заперечення РФ щодо юрисдикції морського трибуналу суд не братиме до уваги, — МЗС про судовий позов проти Росії за блокаду Азова»

Підтримуємо НАШИХ МОРЯКІВ!!! Ще не вечір!

Голова ГО «Комунальна самооборона» Дерев’янко Ігор

0 0 голос
Оцените новость
Реклама
Показать новость полностью

Связанные статьи

Подписаться
Уведомление о
guest
3 Комментарий
Самые старые
Новейшие Наибольшее кол-во голосов
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Реклама
Back to top button