Общество

"Обережно!!! Африканська чума свиней", - попереджає адміністрація Корабельного району

Африканська чума свиней (АЧС) – вірусна, високо контагіозна хвороба свійських та диких свиней різних вікових груп та порід.

Хвороба характеризується швидким протіканням та смертністю 98-100%.

Зараження тварин проходить шляхом прямого їх контакту з хворими тваринами або через інфіковані корми, воду, продукти забою тварин, відходи ресторанів, столових, ковбасних цехів. Переносниками вірусу можуть бути собаки, коти, лисиці, вовки, дрібні гризуни та хижі птахи.

Одними із характерних для хвороби ознак є крововиливи в товщу шкіри через що на шкірі вушних раковин, п’ятачка, живота, хвоста, внутрішніх поверхонь ніг з’являються видимі плями різної величини синюшного кольору, підняття температури до 41-42°C, проноси, інколи з домішками крові. Смерть настає частіше через 1-2 доби після появи вище перерахованих клінічних ознак хвороби.

При даній хворобі відсутня імунопрофілактика та лікування.

Усіх свиней, які перебувають в епізоотичному вогнищі, знищують безкровним методом. Трупи вбитих і загиблих свиней, гризунів, птахів та інших тварин, а також дерев’яний матеріал, гній, залишки кормів, тару та інвентар спалюють. Будь-яку рослинність (траву, кущі тощо), що довкола приміщень ферми, скошують і теж спалюють.

З ціллю попередження занесення вірусу африканської чуми свиней в автогосподарствах, керівникам підприємств усіх форм власності з розведення, утримання свиней рекомендовано перевести свиноферми на «закритий режим» утримання свиней.

Про це йдеться на офіційному сайті адміністрації Корабельного району міста Миколаєва.

“05.11.2018 запроваджено карантин по африканській чумі свиней в с.Івано-Кепіне Снігурівського району Миколаївської області та здійснені профілактичні заходи, – сказано в повідомленні.

У разі, якщо Вам відомі факти масового захворювання чи загибелі свиней у присадибних господарствах населення або приватних господарствах по розведенню, вирощуванню свиней, негайно інформуйте Миколаївське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за телефонами гарячої лінії: 55-30-42,  24-63-76,  096-544-49-034;  063-255-14-05.

Читайте больше наших новостей в Telegram-канале @korabelov_info

Связанные статьи

Один комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Back to top button