270x77

Не дайте пропасти історичним артефактам Богоявленська!

жорна парового млина під стіною типографії
жорна парового млина під стіною типографії

Зберегти історичні артефакти у вигляді жорен парового млина, що колись стояв у Богоявленську (на території, яка зараз належить до Корабельного району міста Миколаєва) просить місцевий мешканець, історик Віктор Мних. Про згаданий млин він написав у соцмережі facebook:

"ПАРОВИЙ МЛИН У БОГОЯВЛЕНСЬКУ

Як ми писали раніше, у Богоявленську майже до кінця 19 ст. (у 1896 р.) налічувалось 54 вітряних млина. Більшість вітряків стояли в районі сучасної ЗОШ №40 (давня народна назва тієї місцевості - Млини). Вітряки почали потроху занепадати з вводом у дію у Богоявленську парового млина. Продуктивність млина сягала 400! пудів зерна за день. Містився паровий млин у будівлі на розі сучасного проспекту Богоявленського і вул. Джерельної, де тепер типографія.

Более ста лет назад в Витовке (Богоявленске) насчитывалось 54 "ветряка"

До речі, вулиця, на якій стояв паровий млин, довгий час називалася Млинною. З 1926 року паровий млин увійшов до Богоявленського сільськогосподарського кредитно-кооперативного товариства.

Хочу звернутися до активістів та патріотів Корабельного району, щоб не дали пропасти історичним артефактам. Можливо, було б доречним зберігати ці жорна на території парку "Молодіжний" (нині - парк "Богоявленський" - прим. ред.), як історичний експонат? Доки новітні скоробогатьки не розбили унікальні жорна на камінь для фундаменту чергового котеджу".

Редакция сайта не несет ответственности за содержание комментариев под статьями.
Уважаемые читатели, будьте взаимовежливы!

Комментарии к новости:

  • АватарВиктор says:

   А каким образом их можно туда перевезти?что для этого нужно?

   7

   2
   • АватарВіктор says:

    Вікторе, як з Вами зв'язатись? Взагалі потрібен транспорт і кран. На минулому тижні ці жорна люди хотіли забрати до приватного музею, але поки що тиша.

    4

    1
  • АватарОльга says:

   От собака гавкуча цей Шаріков.
   Дякуємо Мниху за намагання збереження історичної пам'яті. Завжди цікаво читати і дізнаватись про історичні факти.

   8

   1
  • АватарВАЛЕРИЙ says:

   Так. І завідував тими млинами, що в районі теперешньої сш № 40, дід Савун. Тільки млини були трохи вище по вулиці, а в районі самої школи і парка біля школи, був місцевий цвинтар.

   3

   0
  • АватарСлава says:

   Знаю где ещё такое один лежит

   2

   0
  • АватарШурик says:

   Обидно, что тем, от кого зависит принятие решения нас.рать на историю нашего района.

   1

   1

Добавить комментарий

Вы можете авторизоваться на сайте, используя профили в социальных сетяхДля отправки комментария, необходимо указать Имя и e-mail, либо авторизироваться через социальные сети.

Популярное за неделю:

Погода
Погода у Миколаєві

вологість:

тиск:

вітер: