Не дайте пропасти історичним артефактам Богоявленська!

жорна парового млина під стіною типографії
жорна парового млина під стіною типографії

Зберегти історичні артефакти у вигляді жорен парового млина, що колись стояв у Богоявленську (на території, яка зараз належить до Корабельного району міста Миколаєва) просить місцевий мешканець, історик Віктор Мних. Про згаданий млин він написав у соцмережі facebook:

"ПАРОВИЙ МЛИН У БОГОЯВЛЕНСЬКУ

Як ми писали раніше, у Богоявленську майже до кінця 19 ст. (у 1896 р.) налічувалось 54 вітряних млина. Більшість вітряків стояли в районі сучасної ЗОШ №40 (давня народна назва тієї місцевості - Млини). Вітряки почали потроху занепадати з вводом у дію у Богоявленську парового млина. Продуктивність млина сягала 400! пудів зерна за день. Містився паровий млин у будівлі на розі сучасного проспекту Богоявленського і вул. Джерельної, де тепер типографія.

Более ста лет назад в Витовке (Богоявленске) насчитывалось 54 "ветряка"

До речі, вулиця, на якій стояв паровий млин, довгий час називалася Млинною. З 1926 року паровий млин увійшов до Богоявленського сільськогосподарського кредитно-кооперативного товариства.

Хочу звернутися до активістів та патріотів Корабельного району, щоб не дали пропасти історичним артефактам. Можливо, було б доречним зберігати ці жорна на території парку "Молодіжний" (нині - парк "Богоявленський" - прим. ред.), як історичний експонат? Доки новітні скоробогатьки не розбили унікальні жорна на камінь для фундаменту чергового котеджу".