270x77
270x77

Не дайте пропасти історичним артефактам Богоявленська!

жорна парового млина під стіною типографії
жорна парового млина під стіною типографії

Зберегти історичні артефакти у вигляді жорен парового млина, що колись стояв у Богоявленську (на території, яка зараз належить до Корабельного району міста Миколаєва) просить місцевий мешканець, історик Віктор Мних. Про згаданий млин він написав у соцмережі facebook:

"ПАРОВИЙ МЛИН У БОГОЯВЛЕНСЬКУ

Як ми писали раніше, у Богоявленську майже до кінця 19 ст. (у 1896 р.) налічувалось 54 вітряних млина. Більшість вітряків стояли в районі сучасної ЗОШ №40 (давня народна назва тієї місцевості - Млини). Вітряки почали потроху занепадати з вводом у дію у Богоявленську парового млина. Продуктивність млина сягала 400! пудів зерна за день. Містився паровий млин у будівлі на розі сучасного проспекту Богоявленського і вул. Джерельної, де тепер типографія.

Более ста лет назад в Витовке (Богоявленске) насчитывалось 54 "ветряка"

До речі, вулиця, на якій стояв паровий млин, довгий час називалася Млинною. З 1926 року паровий млин увійшов до Богоявленського сільськогосподарського кредитно-кооперативного товариства.

Хочу звернутися до активістів та патріотів Корабельного району, щоб не дали пропасти історичним артефактам. Можливо, було б доречним зберігати ці жорна на території парку "Молодіжний" (нині - парк "Богоявленський" - прим. ред.), як історичний експонат? Доки новітні скоробогатьки не розбили унікальні жорна на камінь для фундаменту чергового котеджу".

Редакция сайта не несет ответственности за содержание комментариев под статьями.
Уважаемые читатели, будьте взаимовежливы!
avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Виктор
Виктор

А каким образом их можно туда перевезти?что для этого нужно?

Віктор
Віктор

Вікторе, як з Вами зв'язатись? Взагалі потрібен транспорт і кран. На минулому тижні ці жорна люди хотіли забрати до приватного музею, але поки що тиша.

Ольга
Ольга

От собака гавкуча цей Шаріков.
Дякуємо Мниху за намагання збереження історичної пам'яті. Завжди цікаво читати і дізнаватись про історичні факти.

ВАЛЕРИЙ
ВАЛЕРИЙ

Так. І завідував тими млинами, що в районі теперешньої сш № 40, дід Савун. Тільки млини були трохи вище по вулиці, а в районі самої школи і парка біля школи, був місцевий цвинтар.

Слава
Слава

Знаю где ещё такое один лежит

Шурик
Шурик

Обидно, что тем, от кого зависит принятие решения нас.рать на историю нашего района.

Популярное за неделю:

Погода
Погода у Миколаєві

вологість:

тиск:

вітер: