kloomba

Не будуть чекати водія, випишуть штраф без нього: сьогодні вступають в дію нові правила зупинки, стоянки та паркування автомобілів

Сьогодні вступають в дію нові правила зупинки, стоянки та паркування автомобілів, а самі нововведення покликані ліквідувати стихійну парковку та проблеми, пов'язані з нею.

Про це на своїй сторінці у соцмережі Facebook написав перший заступник начальника департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький.

«Головне нововведення – уповноважені особи зможуть виносити постанови по справі про адміністративне правопорушення без участі особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Таким чином, правоохоронці не будуть зобов'язані чекати водія, як зараз, щоб виписати йому штраф. Також, відповідно до нового закону, це зможуть робити і спеціальні муніципальні служби», - написав він.

За словами Білошицького, якщо адміністративне правопорушення, передбачене частинами першою, третьою статті 122 (в частині порушення правил зупинки, стоянки), частинами першою, другою статті 152-1 цього Кодексу, зафіксовано в режимі фотозйомки (відеозапису), посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції або інспектор з паркування зобов’язані розмістити на лобовому склі транспортного засобу копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості дозволяють встановити відповідальну особу на місці вчинення правопорушення) або повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості не дозволяють встановити відповідальну особу на місці вчинення правопорушення).

Також він нагадав, що нарешті в законі чітко визначено випадки, коли автомобіль можуть евакуювати:

1. поставлено на проїзній частині у два і більше рядів;

2. розташовано у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, зокрема:

а) на залізничних переїздах;
б) на трамвайних коліях;
в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
г) на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
д) тощо;

3. своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;

4. розташовано на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;

5. розташовано на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;

6. перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;

7. порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

При тимчасовому затриманні транспортного засобу місце розташування такого транспортного засобу буде фіксуватися в режимі фотозйомки (відеозапису).

Інформація про тимчасове затримання транспортного засобу буде передаватися на абонентський номер рухомого (мобільного) зв’язку та на адресу електронної пошти, зазначені належними користувачами або особами, за якими зареєстровані транспортні засоби. Однак, станом на сьогодні, є багато власників, які під час реєстрації транспортного засобу не надали електронну пошту чи мобільний номер. Також над даним питанням працюють спеціалісти МВС для того, щоб це виправити та впровадити.

Повернення затриманого транспортного засобу відбуватиметься невідкладно після сплати штрафу та вартості послуги із його транспортування та зберігання. Передбачено також запровадження обов’язкового страхування цивільної відповідальності суб‘єкта господарювання, що надає послуги із транспортування та зберігання транспортних засобів, на випадок заподіяння шкоди при здійсненні цих операцій.

«Авжеж, необхідно ще доопрацювати декілька технічних деталей і привести деякі підзаконні акти у відповідність до цих нововведень, але вже дуже скоро ми побачимо ці правила в дії, і вулиці наших міст стануть більш комфортними як для пішоходів, так і для водіїв», - додав Білошицький.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание комментариев под статьями.
Уважаемые читатели, будьте взаимовежливы!
avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Алиса
Алиса

Ну вот, а как теперь со 2 маршрутом быть? Конечная на переходе практически.
А стоянкой перед переездом?

ЛяШко
ЛяШко

Особо интересный пункт д) тощо;
туда можно всунуть пол вселенной, должно быть четко обозначены моменты которые являются нарушением.
это лазейка для коррупции органов!!! работайте слуги народа над поправками!!
традиционно комуняк на вила!!)

1
1

А что не так со 2 маршрутом? Это маршрутное такси - раз. Они стоят в кармане - два. Не вижу никаких проблем. У них там конечная, пускай хоть прям на конечной был бы пешеходный переход, им что с этого?

А
А

А что у маршруток особый статус? Они закрывают обзор пешеходам. Порой там стоят несколько 2-ек.

1
1

Вот честно, не видел еще ни разу, чтоб 2-ки стояли в два ряда. У нас пешеходы не лучше водителей некоторых. Или у них по 9 жизней. Им перекрывай, не перекрывай обзор, но иногда так уверенно начинают переходить дорогу, а про тормозной путь и тд. даже не думают. Я всегда снижаю скорость перед переходами, но даже при скорости 30км тормозной путь какой никакой, а есть. А еще убивают мамочки с колясками и детьми маленькими, которые не думают своим мозгом или остатками от него, и пхнут прямо по проезжей части, в то время, когда рядом есть тротуар.

Жительница
Жительница

Ну теперь то хоть может будут штрафовать поголовно кадого,кто ехал ехал и тупо встал на дороге и пошел в магаз возле призывного и Богоявленского.практически на перекрестке идиоты вечно останавливаются.хотя есть 2 кармана в 10 м от магаза.
Так нет же.нужно встать и создать дискофорт для других,кто должны обьезжать,а если навстречу едет машина,то надо стоят и ждать,дабы проехать

ЛяШко
ЛяШко

надо учиться обьезжать лапочка, на то она и дорога что бы стоять, а ездить нужно по тротуарам и ходить по газонам.

Жительница
Жительница

Теперь понятно кто один из идиотов,которые так посреди дороги останавливается и идет в магазин,а те кто ехал сзади должен среагировать резко и обьехать.А там негде обьезжать,если один идиот встал,а другая машина едет на встречу.

Такое быдло и одит по газонам и ездит по тротуарам.
И похеру вам на других.Теперь хоть думать может начнете

1
1

Будь у вас автомобиль, я бы посмотрел на вас. А сейчас выходит, что вы как тот почтальон Печкин, который без велосипеда злой был. К вашему сведению, знака 3.34 там нет, поэтому можно становиться хоть боком, хоть раком. Дискомфорт - да, возможно. Подождать пока проедет встречка - не проблема, ведь если уж купили автомобиль, то будьте любезны и постоять, если надо. Объехать стоящий автомобиль, ОПЫТНОМУ водителю труда не составит. Там все просто, сначала нужно пропустить встречный транспорт, потом включить поворот, левый или правый, в зависимости с какой стороны помеха и объехать. ПОЛЮЦИЯ только штрафы может поднимать, а в остальном полнейшее бездействие и необразованность.

Жительница
Жительница

А вы с такой уверенностью пишете"будь у вас автомобиль"...лишь бы ляпнуть

Да,там нет знака,но там есть 2 кармана в 10 м от той самоуправной остановки и там на секунду перекресток.
И таксистам закон не писан тоже.где захотели-там и встали.нужно уважать людей,которые вокруг
И сама не раз ехала и наблюдала картину.одна машина встала напротив призывного,вторая напротв магаза.и обьехать там места уже нет.так как обе полосы заняты.и что вы предлагаете "стоять и ждать,пока водила купит себе сигарет и неспешным шагом допрется?"
Пусть штрафуют.в Европе вообще сразу на эвакуатор и будь здоров

Лоша
Лоша

Кто продавал машины по доверенности, готовитесь к письмам счастья)))

Паша
Паша

Уроды , копию протокола оставлять будут на лобовом , а пойдет дождь , а какой то мудак снимет с лобового , а ты ничего и знать не будешь , а потом тебе двойной штраф через 14 дней , а ты дальше ничего не знаешь , а к тебе уже исполнительная служба с конфискацией приходит и т.д. )))

Жительница
Жительница

Так может будем учится уже ездить и парковаться по правилам??
Нужно опять ставить ГАИ,хоть както раньше побаивались штрафов.Сейчас же похеру.
Все правильно.Надо парковаться не как мудак,дабы не было штрафов.
А так штрафанут и заплатите в 2 раза больше,но потом может хоть не поставите там же машину

1
1

ГАИ и штрафы? Насмешили. Ваше ГАИ взятки хапали похлеще "ДОБЛЕСТНОЙ" ПОЛЮЦИИ. Умничать любой горазд. Парковаться вы хотите по правилам, а где парковаться, скажите мне? Для начала нужно создать достаточное количество парковок, чтоб потом выписывать штрафы и тд. Что говорить про Николаев, если в столице нашей страны нет парковок.

ЛяШко
ЛяШко

не будуть чекати, будуть танцювати!!

Погода
Погода у Миколаєві

вологість:

тиск:

вітер: