Общество

Миколаєвцям — про порушення прав людини при заповненні медичних декаларацій з обраним лікарем

До офісу Уповноваженого ВРУ з прав людини надходять скарги від громадян, яким в лікарнях пропонують заповнити старий варіант медичної декларації — тієї, в якій порушуються основоположні права пацієнта. Тож, Секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (представництво у Миколаївській області) повідомляє:

Заповнення медичної декларації:
що необхідно знати?

Наприкінці березня МОЗ затвердив порядок вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу. Підписавши декларацію з обраним лікарем, пацієнт повідомляє державу, що кошти за обслуговування мають надходити саме у цей медзаклад. Але в затвердженій декларації були порушені основоположні права пацієнта й, завдяки втручанню Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Людмили Денісової, зміст документу було змінено.

Не зважаючи на це, надійшла інформація, що багатьом пацієнтам досі пропонують старий варіант декларації. Отже, які саме пункти було змінено, на що потрібно звертати увагу при заповненні документу:

— Адреса зареєстрованого місця проживання. Це – вимога надання надмірної інформації від пацієнта.
В новій декларації цей пункт відсутній.

— Надання копій документів, що посвідчують особу. Мали зберігатися впродовж трьох років з дня анулювання декларації. В новій декларації цей пункт відсутній.

— Надання згоди на збір та обробку персональних даних – пряме порушення Конституції України та Закону України «Про захист персональних даних». Таким чином, право людини на медичне обслуговування стає залежним від надання нею згоди на обробку персональних даних.
В новій декларації цей пункт відсутній.

Старий варіант декларації залишається чинним, й ті громадяни, які вже встигли її заповнити, за бажанням можуть надати нову. Новим пацієнтам необхідно звертати увагу на зміст декларації та вимагати оновлений варіант документу.

«Пропонуємо ознайомитись з оновленою  медичною декларацією та закликаємо не заповнювати старий варіант, в якому порушені основоположні права громадян України», — йдеться у повідомленні.

Нова Декларація

Связанные статьи

Один комментарий

  1. У нас в больнице номер 3 досих пор для заполнение нужно ксерокс паспорта и сведетельство о рождении.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button