Блоги

Адміністративний суд потенційно небезпечний, як трагічно відомий дитячий табір «Вікторія». Або питання морального права пожежників та суддів

Після трагічних подій в Одеському дитячому таборі «Вікторія», де в наслідок пожежі масово загинули діти, пожежники почали масово інспектувати дитячі заклади, школи, лікарні тощо.

Пізніше сталася пожежа з великою кількістю жертв у сусідній, недружній державі. Почалися рейди по торгівельно-розважальним центрам.

Нагадаємо, що причиною трагедії в дитячому таборі, в першу чергу, вказувався незадовільний стан евакуаційних шляхів та евакуаційних виходів.

І дійсно, саме можливість гарантованої евакуації й є одним з наріжних каменів пожежної безпеки.

Внаслідок перевірок, Державною службою з надзвичайних ситуацій подавались до Миколаївського окружного адміністративного суду подання щодо «закриття» (припинення діяльності) деяких установ в зв’язку з порушенням норм пожежної безпеки. Так що пожежники як сторона «обвинувачення» — часті «гості» у будівлі суду по вул. Декабристів, 41/10.

Доводиться бувати у адміністративному суді по громадським справам. Кинувся в очі протипожежний стан цього об’єкту з масовим перебуванням людей. А він таки викликає сильну стурбованість. Підкреслю, я, як звичайний відвідувач, бачив те, що лежить прямо на поверхні, ніхто мене вглиб не пускав.

Почав робити запити керівництву, і з’ясувалося, що у закладі взагалі відсутні документи про прийняття його до експлуатації як закінченого об’єкта будівництва. Такий «папірець» обов’язково підписують відповідні уповноважені особи, і він підтверджує, що установа відповідає вимогам пожежних, санітарних, будівельних норм тощо. А пожежники, при проведені інспекцій, запитують його в першу чергу:

Далі зверну вашу увагу на те, що бачив сам, і відповідність побаченого вимогам «Біблій» пожежників: ДБН В.1.1-7:2016 «ПОЖЕЖНА БЕЗПЕКА ОБ’ЄКТІВ БУДІВНИЦТВА Загальні вимоги» та «ПРАВИЛА пожежної безпеки в Україні». Розлого писати не буду, щоб не ускладнювати викладення інформації, а буду робити посилання на відповідні пункти документів. Кожний може заглянути в Інтернет і підтвердити мої висновки.

Почну, мабуть, з найкричущого.

ІІ поверх.
Вздовж всього поверху розташовано довжелезний коридор, який є шляхом евакуації цього поверху. Двері приміщень, відкриваються всередину коридору. Ширина проходу між стінками складає 1,16 м., а ширина усіх дверей 0,8 м.. Заглядаємо у ДБН В.1.1-7:2016. п. 7.2.7., п. 7.3.6., п. 7.3.7.. Проводимо нехитрі підрахунки і з’ясовуємо, що ширина коридору повинна складати мінімум 1,4 м., а не як в реальності 1.16 м.. Причому це конструктивний недолік, ширину дверей не зменшиш, стінки коридору не розсунеш. В диму та паніці люди не зможуть безпроблемно евакуюватися. На фотографіях й неозброєним оком це видно:

 

І поверх.
1) Аналогічно, як і на другому поверсі, влаштовано коридор – шлях евакуації. Двері приміщень, також відкриваються в середину коридору. Але тут не відповідає вимогам ДБН В.1.1-7:2016. п. 7.2.7., п. 7.3.6., п. 7.3.7. частина проходу, яка розташована найдалі від центрального входу в будівлю. Ширина складає лише 1,17 м. від розрахункових, при мінімально необхідних 1,4 м.. І це теж конструктивний недолік:

2) Висота у просвіті дверей , які є евакуаційними виходами, між кімнатою очікування та сходовою клітиною, а також між сходовою клітиною та приміщенням, яке веде до основного виходу назовні, складають по 1,88 м.. А мінімально необхідна висота повинна складати 2 м. (ДБН В.1.1-7:2016. п. 7.2.7.):

Також одразу впадає в очі й те, що всі вікна приміщень на першому поверсі, незалежно від призначення, обладнані глухими гратами:

Нагадаємо, що відповідно до Правил пожежної безпеки в Україні п. 2.16.: «У разі необхідності встановлення на вікнах приміщень, де перебувають люди, ґрат останні повинні розкриватися, розсуватися або зніматися. Під час перебування в цих приміщеннях людей ґрати мають бути відчинені (зняті).» А це одне з першого до чого «придираються» пожежники при проведені перевірок.

От і виникає питання у світлі вищевикладеного. Чи мають моральне право судді Окружного адміністративного суду та пожежники виносити рішення про призупинення («закриття») інших об’єктів, якщо принципово «не помічають» реально небезпечний протипожежний стан будівлі по вул. Декабристів, 41/10?

Можливо судді безпосередньо не фахівці з специфічних знань. А інспектори ДСНС, що «сліпнуть» при входженні в суд? Та й перевірки самої споруди повинні проводитися регулярно. Тим більше установа державна, виконує важливі функції, з масовим перебуванням людей.

Голова ГО «Комунальна самооборона» Дерев’янко Ігор

Связанные статьи

Back to top button