ОбществоЭкономика

Владелец "Ника-Теры" Фирташ три года не платит эко-налог за загрязнение Херсонщины (ВИДЕО)

Бывшее предприятие «Крымский титан», принадлежащее Дмитрию Фирташу, не платит экологический налог за использование части территории Херсонской области в качестве места для хранения химических отходов.

Об этом сообщили управлении Государственной фискальной службы в Херсонской области, говорится в программе «НАШІ ГРОШІ з Денисом Бігусом»:

 

Кримський завод Фірташа труїть Херсонщину
і не сплачує еко-податок
через “припинене виробництво”

Кримський титановий завод Дмитра Фірташа скидає відходи до Херсонської області, але вже три роки не платить екологічний податок, виправдовуючись зупинкою через окупацію. При цьому завод працює, і всупереч санкціям завозить через закритий порт Керчі український ільменіт (сировину), йдеться у розслідуванні Анастасії Шевченко “Двоокис Фірташа”.

Кримська філія ПрАТ «Юкрейніан кемікал продактс» (до 2014 року — “Кримський титан”), розташована в окупованому місті Армянськ орендує більше тисячі гектарів у Каланчацькому районі Херсонської області для розташування хімічних відходів виробництва двоокису титану. З 2015-го року компанія припинила сплачувати екологічний податок за забруднення довкілля.

В управлінні Державної фіскальної служби у Херсонській області повідомили, що «Юкрейніан кемікал продактс» не обкладалось екологічним податком, оскільки, “згідно з повідомленнями підприємства, екологічний податок не сплачується у зв’язку з тим, що на підприємстві була відсутня виробнича діяльність (окупація території АР Крим)“. Водночас, як повідомляє Росприродонадзор, минулого року, за результатами перевірки додержання екологічного законодавства РФ, «Кримський титан» оштрафували на 230 мільйонів рублів (майже 100 мільйонів гривень) за недостовірну інформацію про викиди.

Місцеві мешканці херсонського села Першокостянтинівка, на землях якого знаходиться відстійник відходів з “Кримського титану”, скаржаться на збільшення захворюваності і смертності, в тому числі, від онкологічних хвороб. За даними районної лікарні, з 2012 року, відколи “Кримський титан” збільшив потужність, онкозахворюваність зросла на 50 відсотків.

Перевірка Державної екологічної інспекції 2016 року виявила значне підвищення забруднення грунтів Присивашшя. Приміром, вміст заліза у сільському парку завищений у 142 рази.

Аналіз зразків води із прісної водойми та сільського водогону, відібраний у шкільній їдальні, що були досліджені сертифікованою лабораторією у Києві та Херсонською гідробіологічною станцією НАН України, виявили суттєву невідповідність санітарним нормам.

У відповідь на запит до ПрАТ “Юкрейніан кемікал продактс” про результати виробничої діяльності її Армянської філії — заводу “Кримський титан” та сплату екологічного податку надійшла відповідь від прес-служби фірташівської Group DF:

«Сейчас вопросы работы любых бизнесов в Крыму – избыточно политизированная тема. А политику мы не комментируем согласно информационной политике Группы».

“Кримський титан” продовжує працювати на українській сировині — ільменітовому концентраті виробництва Іршанського гірничо-збагачувального комбінату. З 2016 року Кабмін заборонив поставки товарів до Криму, залізничне сполучення було припинене. Тоді з”явилась морська “ільменітова схема” — сировина відправляється начебто на експорт до Росії, а насправді перевантажується на рейді у Керченській протоці і доправляється до закритого Україною порту Керч.

Зараз ільменіт возять через турецькі порти. За даними розслідування, у 2016-2017 роках до Криму було доставлено щонайменше 220 тисяч тонн ільменітового концентрату, відправником та одержувачем вантажу, за митними документами, є московське ООО “ЦОТ” — офіційний представник українських заводів “Кримський титан” і “Сумихімпром”.

“Ільменітова схема” порушує український закон і західні санкції. Однак під санкції РНБО України чомусь потрапила тільки московська компанія “Титановые инвестиции”.

 

Ранее в СМИ сообщалось, что после аннексии Крыма Крымский титан был перерегистрирован в Киеве и переименован в Юкрейниан Кемикал Продактс (Ukrainian Chemical Products). Его имущественный комплекс передан в аренду компании «Титановые инвестиции», зарегистрированной в Москве, которую контролирует Дмитрий Фирташ.

Как известно, олигарх Дмитрий Фирташ является собственником МСП «Ника-Тера», расположенного в Корабельном районе города Николаева.

Напомним, мы писали:

Фирташ, травя жителей Корабельного района, увеличил свое состояние;

Вопросами «Ника-Теры» и высокой смертности в Корабельном решили заняться на высочайшем уровне

Читайте новини першими

Связанные статьи

5 комментариев

  1. Да задрали Вы все!!! Чё Вы прицепилис до Фирташа??? Чё кому то меньше чем другому отстегнул, хорош его уже доить, нашли козла отпущения, был бы он на месте многие бы были в местах не столь отдалённых. Слава и уважение этому человеку что в такое трудное время он предоставил сотням тысяч людей работу, когда в это же время козлина презедент Порошенко только всех кормит надеждой что завтра будет лучше чем ......... и это падло ещё про АТО говорил когда только начало было всей заворухи что это типа не надолго........ .Я и многие мои знакомые благодарны Дмитрию Фирташу за то что унас есть работа и стабильная зарплата!!!

  2. И чё ему за это будет??? Он падл., взял в 2010 кредит 5млрд.грн. и по сей день и не отдает!!! Это ж кореш стоматолога! Ему на.рать на людей и страну! Такие как он никогда не нажрутся!!!

  3. или где тогда демин катька блатова? почему не лижет? почему не расказывает как все классно и пачки с резюме дверь в отдел кадров завалили?

  4. Только полное искоренение олигархического жидомассонства может спасти эту страну. И даже если ценой крови, то все равно это того стоит. Иначе никак.

  5. денькович пришло твое время вернуть свою ника теру пиндоси фиртоша помножат на ноль

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button