Майже 2 тис. квартир, новый дитсадок, супермаркет і знесення будинків: план 8-го мікрорайону в Корабельному

План 8-го микрорайона в Корабельном районе

Управління містобудування та архітектури Миколаївської міської ради повідомляє про те, що на теперішній час розроблено містобудівну документацію - Детальний план території (ДПТ) 8-го мікрорайону.

"Детальний план території багатоповерхової житлової забудови 8-го мікрорайону у Корабельному районі міста Миколаєва" (площа 58,09 га) розроблений комунальним підприємством «Госпрозрахункове проектно-виробниче архітектурно-планувальне бюро».

Як повідомляється на офіційному сайті Миколаївської міськради, процедура розгляду та врахування пропозицій громадськості до проекту детального плану території 8-го мікрорайону тривала до 13.08.2017 року.

Зазначається, що забудова раніше велася без будь-яких погоджених проектних матеріалів, отже має хаотичний характер: земельні ділянки різної неправильної конфігурації, значна частина території зайнята самозахватом (городи), вулиці та проїзди всередині мікрорайону не мають чітко вираженої червоної лінії.

Під час будівництва 8-го мікрорайону планують знесення застарілого житлового фонду, що розташований по непарній стороні вулиці Ольжича (колишньої вул. Ленінградської):

"Детальним планом передбачено освоєння вільних від забудови ділянок та нове будівництво за рахунок знесення застарілого житлового фонду (індивідуальні житлові ділянки). Індивідуальна житлова забудова складається з різних за часом побудови та ступенем комфорту житлових будинків. В ході проведення натурних обстежень були визначені групи будинків, які знаходяться у незадовільному стані та не являють собою великої цінності. У разі вирішення земельних питань (для тих ділянок, де оформлені документи на право власності володіння землею) та питань викупу нерухомості (у випадку, якщо документи володіння землею не оформлені) на території розміщення цих груп можливо розміщення багатоповерхової житлової забудови чи супутніх об'єктів інфраструктури".

Запланована, зокрема, і реконструкція частини вулиці Олега Ольжича, яка згідно генплану міста є магістральною і повинна взяти на себе значну частину вантажного транспорту, який рухається із Херсонського напрямку у порт. Передбачається улаштування чотирьох-смугової проїжджої частини з двома смугами у кожному напрямку, розділених розділювальною смугою.

Житлова забудова, що проектується, представлена групами будинків середньої поверховості (4-5 поверхів) та підвищеної поверховості (9 поверхів).

Якщо дивитись з боку пр. Богоявленського, проектуєма забудова має принцип каскаду: спочатку одно-двоповерхова індивідуальна забудова, потім 4-5 поверхова, далі 9-ти поверхова забудова. Основним принципом при формуванні 4-5 поверхової забудови було утворення невеликих напівзамкнутих дворових просторів, відповідних масштабу забудови. Загальна кількість квартир, що проектується1883.

На території мікрорайону передбачається будівництво (біля церкви) нового дитячого дошкільного закладу на 380 місць та реконструкція існуючого комплексу загальноосвітньої школи № 48 з урахуванням будівництва додаткового корпусу на 22 класи.

Нагадаємо, що лише наприкінці 2016 року навколо школи № 48 зробили забор за 5 млн грн. Невже тепер його, розширюючи територію школи, зруйнують?

Крім іншого, на території мікрорайону передбачається будівництво пожежного депо, багатоповерхового паркінгу на 600 м/місць, індивідуальних прибудованих підземних паркінгів, супермаркету і торгівельних павільйонів...

Зазначимо: в далекі радянські часи вже було розроблено генеральний план 8-го мікрорайону:

Нагадаємо: депутат міськради Сергій Ісаков завадив “Опоблоку” віддати під забудову приватників 8-й мікрорайон в Корабельному районі.

До вашої уваги: Пояснювальна записка та Проектний план території багатоповерхової житлової забудови 8-го мікрорайону у Корабельному районі м.Миколаєва (посилання на оригінальні файли).

[do_widget id=text-16]