100 років боротьби. 29 січня 1918 р. Герої Крут віддали свої молоді життя у бою за незалежність України (ВІДЕО)


Ця подія вважається українським аналогом міфу про 300 спартанців…

29 січня 1918 року на залізничній станції Крути під селищем Крути та поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина відбувся легендарний Бій під Крутами.

Цей бій тривав 5 годин між загоном з київських курсантів і козаків “Вільного козацтва”, що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків, та 4-тисячним підрозділом Червоної гвардії.

Захисники української державності отримали переконливу військову перемогу. Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російсько-більшовицькі нападники втратили боєздатність на чотири дні. Ця затримка ворога дала змогу українській делегації укласти Брест-Литовський договір, який врятував молоду українську державність.

“Сота річниця Крут, в яку ми зібралися, – знаменний день для кожного українця-патріота, а особливо для людей, які пов’язали своє життя зі Збройними Силами України. Бій під Крутами – одна із численних битв в одвічному «хрестовому поході» Росії проти України. Але Крути в просторі та часі буття українського народу посідають надзвичайно важливе місце. Ця назва, як писав Улас Самчук, «врізбилася у наше народне єство, у наш дух і нашу плоть…» – сказав сьогодні Петро Порошенко у своїй промові з нагоди вшанування пам’яті Героїв Крут.

Дивіться у кінотеатрах з 6 грудня 2018 року український фільм “КРУТИ 1918”:

КРУТИ 1918. Офіційний трейлер 1

Мужність. Кохання. Свобода.#Крути1918. У кінотеатрах з 6 грудня 2018 року.

Posted by КРУТИ 1918 on Donnerstag, 25. Januar 2018

 

Шановні миколаївці! 29 січня 2018 року патріотична громада Миколаєва урочистим ходом вшанує чин героїв-крутянців, що у 1918 році віддали свої молоді життя у бою за незалежність України із московськими загарбниками.

Початок заходу сьогодні, о 18:30 на Соборній площі.