У Корабельному районі викрили заклад, де утримували алко- та наркозалежних проти їх волі, змушуючи безкоштовно працювати

"реабилитационный" центр с узниками в Корабельном районе

У Корабельному районі правоохоронці викрили псевдо-реабілітаційний центр, де утримували алко- та наркозалежних.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Миколаївської області.

Поліцейські з’ясовують обставини потрапляння потерпілих до «центрів» та умови їх «реабілітації», а також застосування до них фізичного або психологічного насильства.

До Заводського відділу поліції ГУНП в Миколаївській області звернулась місцева мешканка із заявою про те, що її намагались помістити в один із реабілітаційних центрів Миколаєва проти її волі.

Отримавши дозвіл суду, співробітники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми та Заводського відділу поліції, під процесуальним керівництвом Миколаївської місцевої прокуратури №1, провели обшук в одному із центрів, що функціонував у приватному будинку Корабельного району Миколаєва.

Під час обшуку правоохоронці встановили, що так званий курс реабілітації у зазначеному центрі проходять близько 15 громадян, які страждають алкогольною та наркотичною залежністю. Серед них виявлено 17-річного хлопця, який стверджує, що його утримуються проти його волі.

Правоохоронці виявили та вилучили у зловмисників паспорти осіб, які перебували «на лікуванні», проте жодних підтверджувальних документів щодо законності діяльності закладу та відповідних документів на право їхнього перебування там, виявлено не було.

Також встановлено, що вказаний заклад створений групою осіб, які за тримання громадян проти їх волі отримували щомісячну плату у розмірі 3000 гривень та більше від родичів. Сума сплати залежала від ступеню тяжкості «пацієнта».

Зі слів потерпілих, їм забороняли виходити на свіже повітря без нагляду, користуватись засобами зв’язку, змушували читати релігійну літературу та безкоштовно працювати на підприємстві вантажниками, куди їх доставляли щодня.

 

[do_widget id=text-16]

 

Вказаний факт внесений до Єдиного реєстру досудових розслідувань, попередньо, за ознаками ч.2 ст.146 КК України «Незаконне позбавлення волі або викрадення людини» (карається обмеженням волі на строк до 5 років).