“І Бог буде тішитися, бо це буде не просто громада, а християнська родина”. Освячення храму у Корабельному районі (ВІДЕО)


19 листопада 2017 року відбулось велике свято для всіх християн Корабельного району міста Миколаєва, а саме чин освячення нового храму імені Святих Апостолів Петра і Павла, розташованого за адресою вул. Тернопільська, 6 (мікрорайон Балабанівка).

Цей храм був збудований силами місцевих мешканців за участю та під керівництвом отця Івана – настоятеля церкви митр. прот. Івана Дідуха, який вже багато років допомагає та  надихає безліч людей на добрі справи.

Незважаючи на дощ, велика кількість охочих громадян прийшли до храму, щоб приєднатися та  розділити цю значну і світлу подію з прихожанами та Архієреями. У гості завітали і священники з інших церков міста.

Людей було дуже багато, усі охочі не змогли поміститися в храмі. Хтось стояв на сходах, деякі слухали церемонію у дворі біля гучномовця. Люди все підходили і підходили…

До початку церемонії освячення храму відбулась зустріч Архієреїв, на якій отцю Івану напутні слова давав Блаженнійший Макарій (Малетич), Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви.

«Головне те, що, якщо священик будував церков, ми повинні пам’ятати про нього і цінити це! Щоб цінили Архієреї священика, священик цінив людей, які з ним будували, а люди цінили його. І Бог буде тішитися, бо це буде не просто громада, а це буде християнська родина. Бог буде бачити, що то родинні зв’язки – християнські! То дуже важко, дуже важко!!! Нехай Бог милосердний підтримає усі наші молитви».

Також Макарій зауважив, що всім потрібно набратися сил, бо церемонія освячення буде  досить довгою – дві години.

Розпочалась церемонія з гарного обряду: посеред храму перед усіма присутніми відбулося переодягання Митрополиту. Спочатку він вийшов в одному чорному підряснику, на який почали одягати особливі святительські ризи з усіма панагіями (відмітними нагрудними знаками єпископа). Після цього Макарій з усіма іншими священнослужителями  розпочав таїнство освячення престолу, а після – і самого храму.

З нагоди освячення храму прихожанам дарували святкові пам’ятки з обліками Святих Петра і Павла.

Після чину освячення храму відбулася Архиєрейська Божественна Літургія.

Журналісту «Корабелів.Інфо вдалося поспілкуватися з присутніми, які з радістю поділилися своїми емоціями від сьогоднішньої події: люди дуже чекали на неї, для них це – справжнє велике свято!

Багато хто із вдячністю висловлювався стосовно отця Івана: люди вважають його справжнім священиком від Бога, до нього звертаються по допомогу не тільки жителі Корабельного району, але й усього міста. Люди розповідають про те, що отець Іван лікує не тільки душу, але й тіло, він дуже уважний та привітний до кожного, хто звертається по допомогу:

«В этой церкви очень хороший священник – отец Иван. Моя мама очень болела, и мы с ней приезжали специально к нему на службу, причащались, исповедывались. Он нам  помог, ей стало легче».

«Отец Иван хороший, настоящий священник. К нему обращаются очень много людей, особенно с больными детьми. Он очень хорошо и внимательно относится к детям. Часто просят помочь тяжело больным, его зовут даже в больницы».

С отцом Иваном – жители Балабановки стали ближе к Богу

Не забули в цей день і про тих місцян, хто приклав немало зусиль до побудови нового храму: хто коштами, хто роботою, хто молитвою… Самих активних нагородили грамотами-подяками.

Ярослава Шевчук

Нагадаємо, ми писали, як у храм в Балабанівці привезли новий іконостас зі Львівської області.