Блоги

«Маршрутні феодали» знов беруть за горло містян. Шляхи подолання кризи

Знов «маршрутні феодали», монополісти Миколаєва, беруть за горло містян та вимагають вже у депутатів міської ради НЕОБГРУНТОВАНОГО підвищення плати за проїзд.

В травні 2017-го на засіданні виконавчого комітету вже проводились відкриті слухання з цього приводу. На них прийшли активісти, відбулись доволі «бурні дебати», ціна за проїзд лишилась на своєму рівні.

Внаслідок цих слухань викрилися обставини, які просто кричуще свідчать про необґрунтованість тарифів на проїзд та на зговір монополістів. Деякі основні:

1. Ніхто так і не вираховував і не знає справжньої собівартості перевезень. Навіть не проведені елементарні підрахунки (з виходом на маршрути).

Найважливіше:

1.1 Невідомо справжній пасажиропотік (основний показник для розрахунку собівартості, від якого все рахується). Він ніколи не рахувався, і перевізники намагаються взагалі це обійти.

1.2 Надавачі транспортних послуг в «своїх» розрахунках собівартості вказують тільки посадочні місця, повністю «забувши» про стоячі.

1.3 Рахують витрати палива по максимуму, беручі за взірець найпрожорливіши, роздовбані ГАЗелі на бензині, повністю замовчуючи, що більшість їздить на значно економічніших газоустановках та дизелях.

Тощо.

2. На маршрутах є «феодали», так звані фірми-прокладки «власники маршрутів». Саме, які укладають угоду з виконкомом, а потім тупо беруть гроші з власників автобусів за постановку на маршрут та роботу на ньому. Зазвичай ці феодали навіть не мають реального власного рухомого складу. А беруть чималі гроші, бо монополісти.

3. Посередники відмовляються брати компенсацію з бюджету (яка доречи реально є) за перевезенная льготних пасажирів, а відповідно не передають маршрутникам. За багато років не подано жодної заявки. А знаєте чому? Бо хочуть «каламутити» і не хочуть щоб їх діяльність перевіряли. У нас підприємці доволі добре захищені від перевірок, а от КРУ зобов’язано перевіряти використання бюджетних коштів. Під час такої перевірки можуть вскритися документальні факти про реальну собівартість і скільки тупо кладут прибутку собі у кишеню учасники ланцюжка.

4. На маршрутах працюють «ліві», не поставлені на облік машини.

5. Перевізники не виконали попередні умови угоди про перевезення. Наприклад встановлення на кожному автобусі GPS- маячків, що б виконком міг прослідкувати реальну кількість працюючих та рейсів, а не те що заявляють зацікавлені особи.

6. Власники маршруток деруть з водіїв не встановлений розумний відсоток, а скільки їм заманеться. А все це повинно лягати наплечі пасажирів.

Тощо.

Николаевские маршрутчики вновь требуют
повысить цену на проезд до 5 гривен

Заходами виходу з негативної ситуації (які реально можна провести без ґрунтовних затрат для бюджету) на користь замовника та тих, хто дійсно здійснює перевезення, активісти вважають, як мінімум наступне:

1. Позбавитися ФЕОДАЛІВ МОНОПОЛІСТІВ у вигляді фірм-власників маршрутів. На базі того ж Тролейбусного депо організувати комунальне підприємство з маршрутних перевезень. І укладати угоди на перевезення безпосередньо з відповідними власниками транспортних засобів, на конкурсній основі.

2. Провести відкритий, з залученням громадськості та зацікавлених сторін, розрахунок собівартості перевезень та встановити розумні межи прибутку для учасників.

Голова ГО «Комунальна самооборона» Дерев’янко І.А.

 


Связанные статьи

Подписаться
Уведомление о
guest
10 Комментарий
Встроенные отзывы
Посмотреть все комментарии
Back to top button
10
0
Будем рады вашему мнению, прокомментируйте новость!x
()
x