Прокуратура Миколаївської області вимагає від МГЗ повернути державне майно

проходная НГЗ

Реалізовуючи представницькі повноваження, прокуратура Миколаївщини не припиняє відстоювати інтереси держави, порушені недобросовісними користувачами державного майна.

Зокрема, прокуратурою області за результатами розгляду листа Миколаївської обласної державної адміністрації встановлено факти бездіяльності службових осіб органів Фонду державного майна України щодо здійснення контролю за станом використання державного майна.

«Приватизация НГЗ прошла с множеством нарушений», — губернатор Савченко
предложил создать спецкомиссию

Так, товариством з обмеженою відповідальністю «Миколаївський глиноземний завод» без згоди на це орендодавця – Фонду державного майна України, передано іншому суб’єкту господарювання в користування частину орендованого майна – причали №№ 3-5, що є порушенням умов договору та призвело до недотримання бюджетом коштів за використання державного майна, – повідомляють у прес-службі обласної прокуратури.

З метою поновлення інтересів держави 25.07.2017 р. прокуратурою області до господарського суду Миколаївської області подано позов про розірвання вказаного договору оренди державного майна та повернення причалів власнику.

Слід зазначити, що орендовані причали, всупереч позиції Фонду державного майна України та Міністерства інфраструктури України, використовуються ТОВ «МГЗ» на підставі судового рішення про продовження строку дії договору, який закінчився ще у 2014 році.

Нагадаємо: влітку 2014 року у МГЗ мали відібрати причали ДБМП через закінчення терміну оренди. А вже через кілька місяців підконтрольний російському мільярдерові Олегу Дерипасці Миколаївський глиноземний завод добився продовження термінів оренди Дніпро-Бузького порту, критично важливого для його глобального бізнесу.

Новогодний подарок владельцу НГЗ. Суд оставил
российскому олигарху украинский порт

Окрім того, слід зазначити, що згідно з рішенням РНБО України від 16.09.2016, введеного в дію Указом Президента України від 17.10.2016, до  об’єднаної компанії «Русал», куди входить ТОВ «Миколаївський глиноземного завод», застосовано обмежувальні заходи, в тому числі шляхом блокування активів та запобігання виведенню капіталів за межі України.

Читайте також:

Верховная Рада Украины изучит последствия приватизации НГЗ

Компания «РУСАЛ», владеющая НГЗ, Указом Президента Петра Порошенко от 28.04.2017 г. на один год попала в санкционный список Украины