Происшествия

Вірусна атака на українські компанії виникла через програму "M.E.doc." і фішинг, - кіберполіція

Після аналізу фактів зараження встановлено, що способи розповсюдження даного криптолокеру ідентичні тим, що використовувались WannaCry.

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

«Такі світові антивірусні компанії як Avast, Eset та інші стверджують про те, що дане ШПЗ є модифікованою версією вірусу «Petya».

На теперішній час встановлено два основних способи ураження. Це «фішинг» та оновлення ПЗ «M.E.doc».
На даний момент неможливо розшифрувати файли, які були зашифровані даним ШПЗ. Кіберполіція спільно з провідними фахівцями у сфері кібербезпеки докладають максимальних зусиль для створення відповідного декриптора.

Для запобігання потрібно оновлюватися і відключити протокол SMBv1. Детальну інформацію та інструкцію, як це зробити, можна знайти на офіційному сайті компанії «Microsoft» за посиланням: https://support.microsoft.com/…/how-to-enable-and-disable-s…», — повідомили в відомстві.

Рекомендовано, за можливості, заблокувати на мережевому обладнанні або у настройках файерволу (брандмауеру) порти 137, 138, 139 та 445, які використовуються ШПЗ для розповсюдження у локальних мережах.

Також рекомендовано встановити програмне забезпечення для захисту головного завантажувального запису (MBR) від внесення несанкціонованих змін. Наприклад «Mbrfilter», який можна завантажити за посиланням: https://www.talosintelligence.com/mbrfilter.

Нагадаємо, українські банки, установи і підприємства, а також приватні комп’ютери атакує вірус «Петя»

Читайте больше наших новостей в Telegram-канале @korabelov_info

Связанные статьи

Один комментарий

  1. В этом и заключается весь глубокий смысл ТИПА "кибер атаки" на Украину. Просто в других странах долбо&бов, запускающих .js файлы, полученные от неизвестных источников в почте, оказалось минимум. А уж пользующихся передовой украинской софтиной и подавно :) А вирусу ему-то пох.ру на территориальные и национальные предрассудки.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button