Вищий спецсуд повернув у власність держави за раз 7 ділянок на “Маяку”

"Маяк"

17 травня 2017 р. Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ погодився з доводами прокуратури Миколаївщини та підтвердив законність рішень судів попередніх інстанцій про повернення у власність держави 7 земельних ділянок державного лісового фонду соснового урочища «Жовтневе»  загальною площею 0,7 га вартістю майже  1 млн грн, розташованих на березі Бузького лиману у власність держави.

Установлено, що у 2012 р. рішеннями Миколаївської міської ради вказані ділянки незаконно передано у власність громадян для будівництва та подальшого обслуговування житлових будинків, без вилучення в установленому законом порядку землі з постійного користування ДП «Миколаївське лісове господарство»

Відтак, за принциповій позиції прокуратури прийнято остаточне рішення –  незаконні рішення міської ради скасовано та зобов’язано громадян повернути зазначені земельні ділянки до державної власності, – повідомила прес-служба прокуратури Миколаївської області.

Детальніше про цей судовий процес розповідає член Тимчасової комісії щодо перевірки законності відведення земельних ділянок громадянам для будівництва приватних житлових будинків в районі вул. Мендєлєєва у Корабельному районі м. Миколаєва, затвердженого Рішенням Миколаївської міської ради № 62/54 від 24.06. 2014 р., Ігор Дерев’янко:

Миколаївські активісти-бандерівці відстояли у столиці одразу 7-м ділянок лісу «Маяк»!»

17.05.2017 року у Вищому спеціалізованому суді (ВССУ) столиці відбулось судове засідання у справі повернення у державну власність, незаконно розданих приватним особам, земель лісового урочища «Жовтневе» («Маяк»), що у Корабельному районі м. Миколаєва.

Група громадян з 13 чоловік (Потьомкіна А.І., Побежимова Н.С., Осторожко Т.В., Житлова Т.М., Бедаков Є.А., Гербер Б.Н., Самойлова Г.Н., Лосєв Ю.С., Лосєв В.Ю., Табунщик С.П., Кондрашов О.О., Кириленко С.О., Розенштрах В.Е.) подали касаційну скаргу на рішення Апеляційного суду від 02.12.2015 року, Корабельного районного суду від 25.05.2015 року, якими було повернуто у державну власність 7-м ділянок лісового урочища. Ці ділянки на протязі 2008-2012 років відводились Миколаївською міською радою та перепродувались. Суд першої інстанції визнав ці рішення ММР про передачу землі приватним особам незаконними, скасував угоди продажу та державні акти на землю.

Скаргу розглядав «1-й склад» суду під головуванням Коротуна В.М. Для громадського контролю приїхали активісти з Миколаєва.

Активні дії миколаївців по відновленню соціальної справедливості у столичному суді запам’ятали ще з попередніх приїздів, тому й зараз було приділено «підвищену увагу», навіть був присутній працівник, який вів постійну відеофіксацію розгляду справи, що зазвичай не робиться.

Особи, які подали касаційну скаргу, або їх представник Бєломитцев Євген Іванович (юрисконсульт Очаківського лісгоспу) не з’явились.

У ході засідань з’ясувались наступні цікаві обставини:

1. Мінімум два апелянти є членами однієї родини (Лосєв Ю.С., Лосєв В.Ю.). Громадяни Побежимова Н.С., Бедаков Є.А., Табунщик С.П. проживають за однією адресою. Осторожко Т.М. та Гербер Б.М. теж проживають практично за однією адресою. Це ймовірно свідчать про використання так званих «підставних осіб».

2. ДП «Миколаївське лісове господарство», всупереч відповідного Розпорядження КМУ про заборону зміни цільового призначення земель лісового фонду, надавало погодження про відведення ділянок.
Врешті, після нетривалої наради, колегія з 5-ти суддів вирішила відхилити касаційну скаргу, підтвердила рішення суду першої інстанції про незаконність відведення землі приватним особам та повернула ділянки у державну власність.

При оголошенні рішення суду звучало «СЛАВА УКРАЇНІ!»