Общество

"Береженого Бог береже!", - прокуратура закликає миколаївців бути обачними, аби не стати жертвами крадіїв-"домушників"

16 травня Корабельним районним судом м. Миколаєва задоволено клопотання процесуального керівника та обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 128 тис. грн та 192 тис. грн двом мешканцям м. Одеси, які підозрюються у скоєнні ряду квартирних крадіжок на території міст Миколаєва та Одеси, – повідомляють у Миколаївській місцевій прокуратурі № 2, у відомстві якої знаходяться Корабельний та Інгульський райони Миколаєва та Вітовській район Миколаївської області (сама місцева прокуратура №2 розташована на території Корабельного району м. Миколаєва).

“Нагадаємо, в ніч з 13 на 14 травня завдяки скоординованим та злагодженим діям працівників Миколаївської місцевої прокуратури № 2 та поліції, на території Корабельного району міста Миколаєва після вчинення чергової квартирної крадіжки зазначені особи були затримані», – йдеться у повідомленні.

Дії затриманих кваліфіковано за ч. 3 ст. 185 КК України, тобто вчинення крадіжки за попередньою змовою групою осіб, поєднаної з проникненням до житла.

Одному з підозрюваних – Олексію Бєжану – суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою сроком на 30 діб, іншому – Артуру Саядову – сроком на 60 діб.

Розслідування триває, перевіряється їх  причетність до скоєння схожих злочинів, у тому числі на території інших міст та областей.

У повідомленні Миколаївської місцевої прокуратури № 2 міститься також заклик до громадян:

“Закликаємо громадян бути обачними, аби уникнути багатьох неприємностей. Пропонуємо ряд порад, аби вберегти себе та близьких від небезпеки та не стати жертвою квартирних злодіїв:

– Зачиняйте вікна і кватирки, особливо, коли мешкаєте на першому поверсі або у квартирах, розміщених поблизу пожежних драбин, прибудов тощо; поставте на вікна металеві ґрати.

– Звертайте увагу на підозрілих відвідувачів у вашому під’їзді. Можете запитати, хто вони і кого шукають. Звернувши на себе увагу, злочинець відмовляється від скоєння злочину. Звертайте увагу на автомобілі, що під’їжджають до під’їздів, адже крадії часто використовують транспорт.

– Не впускайте незнайомців у ваше помешкання. Не відчиняйте двері, не з’ясувавши, хто саме до вас прийшов. Обов’язково вимагайте документ, що засвідчує особу. Категорично забороніть дітям у вашу відсутність відчиняти двері незнайомим.

– Досить часто квартирні крадіжки здійснюються за «наводкою» знайомих. Тому не поспішайте показувати місця зберігання цінностей, не хваліться прибутками, матеріальними статками.

– Коли ви чуєте із сусідніх квартир сторонні звуки (тріск дверей, биття скла, крики), негайно телефонуйте 102: це дозволить своєчасно затримати злочинців, врятувати сусідів, а можливо, й вас.

ПАМ’ЯТАЙТЕ, БЕРЕЖЕНОГО БОГ БЕРЕЖЕ!»

Читайте больше наших новостей в Telegram-канале @korabelov_info

Связанные статьи

Один комментарий

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.

Back to top button