kloomba

В Україні відсьогодні розпочинається перехід на біометричні паспорти

У нових паспортах українців, які досягли 18 років, з'являться безконтактні електронні носії

У суботу, 1 жовтня, набув чинності закон України №1474-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України", який забезпечує перехід на біометричні паспорти. 14 липня 2016 р. законодавчий акт було ухвалено Верховною Радою, 3 серпня його підписав президент.

Цей закон, зокрема, передбачає:

- чітке розмежування видів документів з імплантованим безконтактним електронним носієм та без нього;

- впровадження обов'язку оформлення паспорта громадянина України після досягнення 14-річного віку;

- запровадження посвідчення особи, яка потребує додаткового захисту, та проїзного документа особи, якій надано додатковий захист;

- запровадження карти трудового мігранта як документа, що посвідчує особу іноземця або особи без громадянства, які мають намір займатися підприємницькою діяльністю в Україні, та підтверджує законні підстави для тимчасового проживання в Україні.

Згідно з цим законом, тепер для оформлення закордонного паспорта, дипломатичного, службового та низки інших документів будуть використовуватися відцифровані відбитки пальців рук. Водночас для оформлення паспорта громадянина України вносити відцифровані відбитки пальців рук будуть лише за згоди особи.

Внутрішні паспорти тепер видаватимуть кожному громадянину України, який досяг 14-річного віку. Паспорт оформлюватимуть на 4 роки особам, які не досягли 18 років, решті – на 10 років. Нові паспорти громадян України будуть мати вигляд пластикової картки 54 х 85,6 мм, виготовленої з багатошарового полімерного матеріалу (полікарбонату). Вони міститимуть текст українською та англійською мовами. У них не робитимуть відмітки про реєстрацію шлюбу та його розірвання, проте кожному з подружжя видаватимуть свідоцтво про шлюб. Важлива деталь - у паспорт громадянина України, який досяг 18-річного віку, буде вбудовано безконтактний електронний носій, до якого вноситимуть засоби електронного цифрового підпису.

Також закон визначає порядок оформлення документів для постійного проживання громадян України за кордоном. Крім того, встановлюється вартість адміністративної послуги оформлення документів, що засвідчують особу.

Закон також надає кожному українцю право мати не більш ніж два закордонні паспорти.

Серед іншого, документ визначає перелік документів, що надають право громадянину України на виїзд з України та в'їзд в Україну. Такими документами відтепер є:

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон (закордонний паспорт);

- дипломатичний паспорт України;

- службовий паспорт України;

- посвідчення особи моряка;

- посвідчення члена екіпажу;

- посвідчення особи на повернення в Україну (дає право на в'їзд в Україну).

Зазначимо, також відсьогодні неможливо продовжити термін дії закордонного паспорта. У разі закінчення терміну дії закордонного паспорта слід оформити новий паспортний документ. У разі необхідності термінового виїзду до України генконсульство може оформити посвідчення особи на повернення в Україну.

Водночас закордонні паспорти, термін дії яких продовжено, залишатимуться дійсними на термін, на який їх було продовжено.

112

Новости по теме:
Редакция сайта не несет ответственности за содержание комментариев под статьями.
Уважаемые читатели, будьте взаимовежливы!
avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Локис
Локис

Нехай не брешуть!!!Мій колєга загубив паспорт,пішов відновлювати,а біометричні видають виключно 16-річним.Знов на всіх бракує.

Гражданин
Гражданин

А это обязаловка делать такой паспорт? Или я могу со своим обычным паспортом ходить?

!!
!!

просто идет политика прозападная-клонировать всех, следить за вами во всех местах, в частности и в общественных сортирах ))

Роман333
Роман333

сразу как необязательно,а потому уроды начнут делать так что б ты сам просил его,из страны не выедешь,там не устроишся,туда не пройдёшь, там хрен оплатишь,и так потихоьнку всех и присадят,,а потом по ним и в туалет будем ходить,и найдут вас везде )))
ну ничего у нас тоже умные хакеры,,как начнётся волна электронного воровства документов,все ахринеют )))
Идём в светлое будущее

Федор
Федор

Вам вечно все не нравится . Бумажная волокита в разных структурах - плохо , вместо 20 страниц паспорта - 1 карточка - плохо . Половина (нормального) мира живет уже давно по "пластику" . Хватит ныть . Хотите другого чего- то -- придумайте , аргументируют , запатентируйте и продвигайте ... Может еще и " в плюсах окажитесь" .. ))). Кто знает .

1234
1234

Какая половина? Бельгия, Словакия, Литва, Франция, Китай, Грузия, Казахстан. Это по Вашему мнению нормальная половина? Остальные ненормальные? И то в этих странах по желанию выдается обычный паспорт, чего в НОРМАЛЬНОЙ Украине почему-то не предусмотрено.

Город
Город

как права водительские....больше похоже на порнографию такой паспорт

Популярное за неделю:

Погода
Погода у Миколаєві

вологість:

тиск:

вітер: