270x77

"Не несіть свої гроші в школи - держава фінансує 100% потреб шкіл відповідно до їх запитів", - пам'ятка для батьків

Ініціатива прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ закликає батьків не підтримувати нелегальний збір коштів у фонди класу, школи, групи чи садка, який є кримінальним злочином.

Активісти підготували пам’ятку для батьків, як можна допомагати розвитку навчальних закладів легально і добровільно, повідомляє координатор регіональних комунікацій #ВКЛЮЧАЙСЯ.

Потреби шкіл забезпечуються частково за рахунок освітньої субвенції з державного бюджету, та з місцевих бюджетів. Частка внеску з державного та місцевого бюджету може відрізнятися в кожному населеному пункті.

Якщо батьки хочуть додатково допомогти розвитку школи або дитсадка, в який ходять їхні діти, вони можуть надати закладу цільову добровільну матеріальну допомогу легально, яка має відповідати декільком критеріям:

бути лише добровільною,

перераховуватись лише на спеціальний розрахунковий рахунок, який має бути оприлюднений відкрито, з обов’язковою видачею квитанції про здійснення платежу,

лише з зазначенням цільового призначення добровільного внеску (наприклад, на додаткове обладнання до спортзалу, виїзну екскурсію, придбання нових матеріалів для шкільної бібліотеки тощо),

за використання грошей, отриманих у вигляді добровільної матеріальної допомоги, має бути проведений публічний звіт.

Держава звітує про повне покриття видатків на потреби шкіл, які були визначені відповідно до затвердженої у законодавстві формули, основним показником у якій є кількість учнів . В минулому навчальному році в середньому на 1 учня припадало 8 тисяч гривень субвенції, для дітей з особливими потребами – 20 тисяч. Отже, для вирішення проблеми нелегальних та часто непосильних зборів з батьків на різні господарські потреби навчального закладу - на ремонт, на обладнання, на підручники, іграшки, на побутову хімію для прибирання приміщень тощо - батькам слід звертатись до відділів освіти, а якщо не буде від них відповідної реакції – у поліцію. Впровадження практики публічного звітування органами місцевого самоврядування на навчальними закладами дозволить не допустити неефективного використання бюджетних та батьківських коштів..

«Оскільки державний бюджет уже потурбувався про базові потреби навчальних закладів — утримання будівель, підручники, зарплати вчителів тощо, то місцевий може або збільшити фінансування за тими ж статтями, або подбати про покращання змісту такої освіти – модернізація комп’ютерних класів, підвищення кваліфікації вчителів, реалізація проектів підвищення якості освіти і тому подібні заходи», – вважає Маріанна Онуфрик, експерт з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень (ІСЕД).

Редакция сайта не несет ответственности за содержание комментариев под статьями.
Уважаемые читатели, будьте взаимовежливы!
avatar
  Подписаться  
Уведомление о
Мама
Мама

Какие вы все умные!!!
А вы памятку для учителей эту распечатайте и им на лбу приклейте!!! А директору в двух экземплярах!!!

Ху из Ху
Ху из Ху

За взятки надо рубить руки. И сразу будет видно ХУ из ХУ!

Мама
Мама

У нас каждый год раз в месяц фонд школы фонд класса , не дай Бог забудешь - напоминают каждый день ) а потом День учителя , Новый год и день рождения учителя и 8 Марта !( 1500 тыс грн с класса - не плохая добавка к зарплате ))) А фонды эти вообще не понимаю на что тратят , куда можно 1000 грн на класс тратить, вернее на что ?) н у а фонд школы понятно кому идёт в карман . Зато булку ребёнку купить в школе - плати 50 коп за пакетик ))

Мама
Мама

Дизлайк за использование такого же ника!

Пороххуй
Пороххуй

Так иди работай педагогом в школу.

Село
Село

Наш народ любого директора соблазнит, лишь бы его чадо преференции имело.

Родительский комитет
Родительский комитет

Вам на родительских собраниях расказывают куда идут деньги с фонда класса и с фонда школы, если вы в месяц потратите на фонды 20 грн., вы не обиднеете Ваш ребенок в школе находится минимум 6-7 часов. За эти деньги покупают и бумагу и ведра и все за чей счет, что собирут родители.Да они расказывают все за счет- бюджета какого бюджета? На школу на таблетки, лекарства выделяют 250грн. в год , в школе сколько детей? Посчитайте?на уборку класов приблизительно 600 грн. в год. посчитайте по чем сейчас чистящие, моющие.Посчитайте?А Вы на работе работаете в коллективе у Вас нет праздников, день рождений Вы не собираете?Ваш ребенок между прочим тоже в колективе.А чтоб Вам не напоминали и не выпрашивали могли бы и сами сдавать вовремя. Какие Вы мелочные люди, больше пропиваете, и прогуливаете, а за 20 грн. или 30 грн. такую проблему сделали.

Позор!
Позор!

Знаете, мы на работе только на дни рождения собираем, кстати тоже по 50 грн ! Только мы работаем и зарабатываем эти деньги, а с детей тянут на каждый праздник за какой фиг?! Учителя с Новым годом поздравить?! А коробку конфет слабо купить ? Или надо только тысячи собирать?! Вообще надоело что многие чуть ли не в попу готовы учител целовать . Конечно , потом ведь отношение к ребёнку " особое" будет! Лицемеры!

РК
РК

Вот и станьте представителем родительского комитета, купите коробку конфет учителю на праздник, вместо того чтоб умничать. Вас очевидно на работе с 8м марта не поздравляют? Открою вам секрет, если поздравляют , то на ваш подарок тоже кто то скинулся. Попробуете сами побегать как представители род. комитета и порешать школьные проблемы, пусть к вашему ребенку будет "особое" отношение, раз вы так считаете. Рассуждать все гаразды!

Село
Село

Почему родители идут в родительский комитет? Да для того, чтобы к их детям было особенное отношение за счет всех остальных.

опгл
опгл

А еще родительский комитет тоже НЕ забесплатно!!!

Село
Село

Родительский комитет - это низовая коррупционная-посредническая ячейка в системе образования. По большому счету его нужно запретить. Этот комитет только мешает педагогическому процессу и искажает его.

РК
РК

Что же вам мешает, пойдите попробуйте. Пусть вашему чаду будет "особое отношение" да еще и за счет остальных. Или слабо? Ведь обгадить учителей и родительский комитет на форуме проще, чем пойти и что то сделать в классе где учится ваше чадо?

Родительский комитет
Родительский комитет

Не судите всех по себе! У нас в родительский комитет учительница всех по списку назначает каждый год. Ни какого отношение нет, никто жопу не лижет.Никто деньги не платит, если вы такие умные возьмите один год и попробуйте, поработайте, а потом начнете судит.Бог Вам в помощь.

Популярное за неделю:

Погода
Погода у Миколаєві

вологість:

тиск:

вітер: