НІХТО НЕ ПОВИНЕН ЖИТИ У СТРАХУ. Куди звертатися по допомогу у випадку насильства в сім’ї

Насилие в семье недопустимо
Насилие в семье недопустимо

Насильство в сім’ї дуже поширене – але ніколи не буває виправданим. Ніхто не заслуговує на те, щоб бути побитим, і ніхто не повинен жити у страху.

Жертвою насильства в сім’ї може стати будь-хто. Розрізняють чотири види насильства в сім’ї:

Фізичне насильство в сім’ї – це навмисне нанесення побоїв, тілесних ушкоджень одного члена сім’ї іншому, яке може призвести чи призвело до порушення нормального стану фізичного, психічного здоров’я або навіть до смерті постраждалого, до приниження його честі та гідності.

Сексуальне насильство в сім’ї – це примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії щодо неповнолітнього члена сім’ї.

Психологічне насильство в сім’ї – дії пов’язані з тиском одного члена сім’ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або погрози, переслідування, залякування, які доводять до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподіяти або заподіяли шкоду психічному здоров’ю.

Економічне насильство в сім’ї – це навмисні дії одного члена сім’ї щодо іншого, спрямовані на позбавлення жертви житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які він має законне право.

Прийняття, облік і розгляд заяв та повідомлень здійснюється за місцем проживання постраждалого від насильства в сім’ї або члена сім’ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства, відділом у справах сім’ї, дітей та молоді відповідної адміністрації району міста, службою дільничних офіцерів поліції, службою у справах дітей.

Куди звертатися по допомогу у випадку насильства в сім’ї:

- Управління у справах сім’ї, дітей та молоді Миколаївської міської ради: вул. Інженерна,1
тел. 37-56-80, 37-56-56, 37-57-04

- Відділи у справах сім’ї, дітей та молоді. У Корабельному районі - пр. Богоявленський, 314, тел. 25-23-56

- Територіальний орган поліції. Корабельний ВП ГУНП в Миколаївській області: вул. Янтарна, 64, тел. 40-20-01

Вікторія Горуля