Общество

Адміністрація Корабельного району — про необхідність боротьби з амброзією. За несвоєчасне видалення бур’яну — штраф

До уваги громадян, керівників підприємств, організацій та установ Корабельного району!

В зв’язку з початком вегетаційного періоду амброзії полинолистої адміністрація району звертається до громадян, керівників підприємств, організацій та установ з роз’ясненням щодо необхідності боротьби з амброзією на території, а саме.

Амброзія полинолиста – це однорічний карантинний бур’ян, схожий на коноплі, заввишки до 250 см, з міцною корнєвою системою, яка проникає в грунт до 4 метрів. Стебло у рослини прямостояче, розгалужене, розмір і форма листків нагадує полин гіркий. Амброзія не має природних ворогів і відзначається великою біологічною активністю. З кожним роком вогнища амброзії поширюються на нові території, утворюючи при цьому велику надземну масу, витісняючи і пригнічуючи інші бур’яни та культурні рослини Сходить амброзія з середини квітня до початку травня. Цвіте з середини липня до кінця жовтня. Розмножується амброзія насінням, яке у великій кількості (до 80-100 тисяч насіння) дозріває у вересні-листопаді.

Шкідливим для людини є квітковий пилок амброзії, що здатен переноситись вітром на відстань до 50 км. У період цвітіння серед населення спостерігається алергійне захворювання амброзійний поліноз, симптомами якого є підвищення температури, сльозотеча, кон’юктивіт, погіршення зору, запалення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів. Для боротьби з амброзією, рослини знищують до початку цвітіння: скошують, виривають (починаючи з ранньої весни) і компостують, не даючи можливості цвісти та плодоносити.

В зв’язку з цим, адміністрація району переконливо звертається до вас з закликом щодо необхідності постійно проводити обстеження прибудинкових та прилеглих територіях на предмет виявлення та своєчасної ліквідації карантинного бур’яну – амброзії.

За несвоєчасне видалення амброзії полинолистої з посадових осіб та громадян стягується штраф, згідно ст. 105, 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button