Общество

Тренери програми «Демократична школа» побували в Корабельному районі у ЗОШ № 29

25 квітня в Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 29 відбулася довгоочікувана зустріч з тренерами Всеукраїнської програми для демократичного громадянства в Україні «Демократична школа» Наталею Маркус, Віталієм Півтораком і Наталею Кідаловою, які презентували Програму «Демократична школа» та інструмент розвитку закладу для громадськості, батьків, вчителів і учнів.

«Ми прагнемо змін!» Єдина з Миколаєва,
школа № 29 візьме участь у міжнародному проекті «Демократична школа»

Реалізується Програма Європейським Центром імені Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія на підтримку системних реформ у сфері загальної середньої освіти в Україні. Програмна діяльність ґрунтується на принципах Хартії Ради Європи з освіти для демократичного громадянства та прав людини і відповідає пріоритетам Плану дій Ради Європи для України на 2015-2017 роки.

Представники нашої школи вже мали можливість познайомитись з Програмою «Демократична школа» під час тренінгів у Львові. Чотири дні роботи (з 19 по 22 березня 2016 року) у творчій команді однодумців, які прагнуть демократичних змін в Україні і розуміють особисту відповідальність за них були дуже плідними і продемонстрували нам важливість Програми.

Повернувшись до Миколаєва ми із захватом ділилися новими напрацюваннями у сфері розвитку школи, які з`явилися під час роботи на тренінгу, з вчителями, учнями, батьківською громадою, громадськістю. А головне — з нетерпінням чекали продовження співпраці з тренерами Програми «Демократична школа».


Завдяки Наталі Маркус, Віталію Півтораку і Наталі Кідаловій всі присутні змогли не тільки більше дізнатись про Програму «Демократична школа», а й зрозуміли що вона дасть нашим дітям, побачили її значення для розвитку школи, усвідомили що демократичне суспільство залежить не лише від політичних рішень, а, насамперед, від кожного із нас.


Творчі вправи у групах дали змогу замислитись, що кожен конкретно може зробити для демократизації суспільства і життя людей, для щасливого майбутнього наших дітей.

Для багатьох дітей школа – це перший державний заклад, в який вони потрапляють, своєрідна модель суспільства, яка допомагає учням зрозуміти сучасний світ, налагодити і зміцнити зв’язки з місцевою громадою, суспільством загалом, міжнародною спільнотою.

Досвід, який діти отримують упродовж шкільних років, має величезний вплив на їхнє становлення як громадян. У школі вони дізнаються, що таке правила, як працюють інституції. Діти бачать, як здійснюється врядування, що процес прийняття рішень прозорий, чи керівництво відповідає за прийняті рішення. Учні мають змогу відчути результати своєї участі у цих процесах. Саме у школі вони вивчають «правила гри» у демократичному суспільстві.

Другий день роботи тренерів з командою школи був направлений на окреслення шляхів подальшої роботи закладу у Програмі. Вчителями спільно з учнями, батьками і громадою було розглянуто напрямки розвитку демократичної школи, три сфери можливих змін (демократичне середовище і демократичне врядування; ОДГ/ОПЛ у навчально-виховному процесі; зв`язки, партнерство та співпраця з місцевою громадою та батьками) і стандарти демократії у школі. Під час дискусійної роботи були сформовані оцінки ситуації в школі у кожній сфері.


Найважливішим досягненням дводенної співпраці з тренерами Програми «Демократична школа» стало розуміння школою можливих напрямків розвитку в контексті запропонованих Програмою стандартів, що у подальшому буде сприяти усталенню демократичних практик у закладі, адже демократія — це процес, а не результат.

Відтак, школа зможе використовувати своє особливе становище для того, щоб не тільки давати знання, а й виховувати довіру до демократії, її принципів і механізмів, а також створювати умови, які б допомагали учням повірити, що вони справді можуть брати участь в управлінні державою та державними інституціями, створюючи нову – демократичну Україну.

Демократія починається зі школи!

 Скорохід Олена Валентинівна,
практичний психолог

Связанные статьи

3 комментариев

    1. мой ребенок ходит в эту школу. благодаря учителю раскрылись все ее способности, ребенок не боится сказать свое мнение, чувствует себя на равне со всеми.

  1. Что-то Віталій Півторак на четвертом фото с верху очень на Альберта Панченка похож?!

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button