Культура

«Мурахи» бігали по мені», — в ДЦ Корабельного району вперше переклали відому пісню про матір на мову хореографії

4 березня на концерті у Дитячому Центрі (ДЦ) позашкільної роботи Корабельного району моєму здивуванню не було меж, коли я усвідомила, що відома пісня про рушник (сл. А.Малишко, муз. П.Майбороди) може зазвучати мовою хореографії так виразно, що пресловуті «мурахи» бігали по мені. Естетичний та культурний шок викликав у мене (судячи по оплесках, не тільки) колектив бального танцю «Фрістайл» (керівник Ю.М. Крижанівський), котрий і виконав цей танець. Розкрити зміст пісні юним танцівникам допомогла висока професійність та приналежність до народу, котрий сприймає цю мелодію як свій генетичний код.

Та вже, якщо ми заговорили про такі високі матерії, то у ДЦ є ще один колектив, котрий добре розуміється на тонкощах нашої української самобутності та охоче демонструє це під час своїх виступів. Як, власне, на цьогорічному концерті, що був приурочений Міжнародному Дню жінок – 8 березня. Тоді, як і раніше, виступило кілька груп Зразкового вокального об’єднання «Відлуння» (керівники — А.М. та А.М. Шевченко), а вже простежився винятковий творчий почерк юних співаків-аматорів, що відчули красу та силу української мелодії.

Звичайно за беззаперечними багатолітніми лідерами впевнено йдуть і молоді колективи. Танок «Веснянка» (колектив естрадного танцю К. В. Шестакової), наприклад, український не тільки за танцювальними «па» та супроводом, а й за характером виконання.

Що стосується національної тематики, то цими номерами вона вичерпалась. Але інші  — продемонстрували те, що їх постановники мають чудовий смак до відбору матеріалу, а  виконавці вміло втілюють їх задуми. Так через глядацьку залу на сцену  вибігла дівчинка у ролі Пеппі – длінної панчохи (гурток «Організатори  дозвілля» І.В. Хрипко), котра в класичній зарубіжній літературі ніяк не знайде другу половину півострова. Вона з друзями танцювала, співала, декламувала до подиву в залі, мовляв, перед нами майбутня акторка гумористичного жанру.

Знання запитів дитячої аудиторії продемонструвала і керівник сучасного естрадного танцю К. В. Шестакова, коли на сцені ритмічно та весело рухались фіксики під відому всім дітям музику. Вправно володіє дитячою тематикою і керівник танцювального колективу «Денс-шоп» І.А. Білявська, котра двічі знайомила глядачів з виконавською майстерністю своїх вихованців у грецькому таночку та хореографічній мініатюрі «Бджілка Майя».

То якщо визначити коефіцієнт корисної дії від цього концерту, можна сміливо стверджувати, він високий і рік від року зростає. А, власне, нинішній знову став, не побоюсь цього твердження, значною подією у культурному житті Корабельного району. І, звичайно, чудовим подарунком мамам, бабусям та викладачкам вихованців ДЦ.

Автор тексту: Марія Полупанова, керівник гуртка ДЦ «Школа журналістики»

Фото: Єлеонори Удовінчук, вихованки гуртка

Связанные статьи

4 комментариев

  1. Именно, национальная тематика предназначена для сцены. Но когда толпа в вышиванках лазит по городу, да еще и своих собак выряжает в них (Янишевская) это уже полный аут и дешовая показуха.

  2. Что за хамское и пренебрежительное отношение к людям — «толпа лазит по городу в вышиванках» ? Желчь так и брызжет . Можете ли Вы уважать себя , если других не уважаете ? Ведь Вам никто не запрещает уважать свою национальную одежду — надевайте ватник и ходите по городу .

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button