Без рубрикиОбщество

На території складу нафтопродуктів в Корабельному районі рятувальники провели навчання (Відео)

На фоні всіх подій та ситуацій, які сталися цього року, великий відбиток у спогадах багатьох, і співробітників Служби порятунку, і пересічних громадян, залишила масштабна пожежа складу нафтопродуктів «БРСМ-Нафта» під Васильковом Київської області. І мабуть ніхто не стане сперечатися, що це явище досить жахливе та небезпечне для всього суспільства.

З метою перевірки готовності сил Миколаївського гарнізону оперативно-рятувальної служби до реагування на подібні випадки та підвищення рівня професійної підготовки вогнеборців до виконання завдань за призначенням, 25 листопада на базі складу нафтопродуктів, який розташований у Корабельному районі міста, пройшли гарнізонні тактико-спеціальні навчання. Основною метою стало вивчення оперативно-тактичної характеристики об’єкту та особливостей розвитку пожежі, а також тренування особового складу прийомам роботи під час ліквідації пожежі по підвищеному номеру виклику.

За тактичним задумом, рятувальникам довелося боротися із наслідками вибуху в резервуарі з руйнуванням його покрівлі, який стався через порушення регламенту проведення ремонтних робіт. В результаті цього двоє співробітників зазнали травм. При ліквідації умовної надзвичайної ситуації, вогнеборці повинні були передбачити загрозу розповсюдження вогню на сусідні ємності із паливно-мастильними матеріалами, адже за технічними характеристиками об’єкту в одному обвалуванні знаходиться 9 резервуарів, один з яких за легендою і зайнявся.

0193

Програма навчання також передбачала перевірку дій персоналу складу нафтопродуктів. Адміністрація повинна була здійснити першочергові заходи, серед яких своєчасне оповіщення аварійно-рятувальних формувань, евакуація співробітників, знеструмлення резервуарного парку, створення об’єктового штабу пожежогасіння.

0194

Підрозділи оперативно-рятувальної служби, які прибули до місця умовної надзвичайної ситуації, здійснили комплекс заходів по гасінню пожежі та охолодженню палаючого резервуару з усіх боків. З метою недопущення розповсюдження площі горіння, проводилося охолодження сусідніх резервуарів.

0195

Загалом для проведення навчання було залучено 38 чоловік особового складу та 8 одиниць техніки, — повідомляє ГУ ДСНС України у Миколаївській області.

Підводячи підсумки, заступник начальника Головного управління ДСНС України у Миколаївській області з реагування на надзвичайні ситуації Михайло Гриб підкреслив:

«Пожежі нафтопродуктів, паливно-мастильних матеріалів – це явище дуже небезпечне та непередбачуване. Хід ліквідації подібних надзвичайних ситуацій повинен включати комплекс специфічних заходів, притаманних саме для гасіння такого класу пожеж. Тому з метою підвищення рівня професійної готовності особового складу Миколаївського гарнізону й були проведені тактико-спеціальні навчання на даному об’єкті. Загалом, особовий склад та адміністрація підприємства із поставленими завданнями впоралися, навчання пройшли на високому рівні і заслуговують на оцінку «добре»!

Читайте больше наших новостей в Telegram-канале @korabelov_info

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button