Общество

В школі №1 урок провели Герой України та депутат міськради

До 75-річного ювілею Миколаївщини керівники навчальних закладів міста готувалися по-різному. Вузівські ректори, як відомо, відряджали своїх студентів замість відвідання пар розучувати на стадіоні танці дляВ.Януковича, який приїхав на свято у Миколаїв, але відбув, не ушанувавши танцюристів-прогульників своєю увагою.

А директоршколи №1ім. Олега ОльжичаМикола Матіюкще з 1 вересня започаткував для своїх учнів спеціальні уроки, які проводять знані та шановані у місті люди, розповідаючи дітям, часто на прикладах з власного життя, про історію Миколаєва, його славні сторінки та визначних постатей, що створювали славу міста корабелів.

21 вереснятакий урок запросили провести Героя УкраїниМиколу Романчука, який протягом 15 років очолював найсучасніший в Україні суднобудівний завод «Океан», та голову фракції «Фронт Змін» у Миколаївській міськрадіОлега Мудрака. Вибір цих громадських діячів був невипадковим: адже нещодавно вони презентували в Одесі амбітну програму відродження Чорноморського флоту та українського суднобудівництва.

{gallery}2012/09/22/4{/gallery}

Виступаючи перед старшокласниками,Микола Романчукпідкреслив, що саме тоді, коли йому було стільки років, як його сьогоднішнім слухачам, він твердо вирішив стати суднобудівником, і, закінчивши суднобудівний технікум, розпочав свою робочу кар’єру простим робочим на будівництві авіаносця «Київ», а згодом, з відзнакою закінчивши Миколаївський кораблебудівний інститут, «виріс» до генерального директора величезного суднобудівного підприємства.

— Прийшовши на завод, я потрапив на здачу авіаносця «Київ». Побачивши це справжнє плавуче місто, водотоннажністю 43 220 тон, довжиною 273 метри та з командою понад три тисячі чоловік, вклавши свій власний труд в його будівництво, побачивши зсередини цей досконалий витвір інженерної думки, я назавжди закохався в професію суднобудівника і вирішив, що все моє життя буде пов’язано з будівництвом кораблів, — розповів дітямМикола Павлович.

— На жаль, сьогодні в Україні ім’я «суднобудівник», яким пишалися цілі покоління миколаївців, звучить далеко не так гордо, як ще зовсім нещодавно. Проте, взявши разомМ.Романчукомучасть у розробці програми відродження суднобудування в Україні, я переконався: при належності політичної волі, при справжньому, відповідальному баченні цієї проблеми народними депутатами та керівниками держави, вже у найкоротші строки, беручи до уваги дуже сприятливу кон’юнктуру на світових ринках, можна знову завантажити роботою не тільки миколаївські суднобудівні заводи, — продовжив виступ М. РоманчукаОлег Мудрак, — Більше того, наша програма передбачає створення своєрідного «замкнутого циклу»: суднобудівництво-відродження флоту-судноремонт, що дозволить силами трьох міст нашого регіону: Миколаєва, Одеси та Херсону зробити Україну морською державою, перетворивши її на таку з «держави на березі моря», якою вона зараз є.

Підсумовуючи свій «відкритий урок»,Микола Романчукзгадав слова видатного українського поетаОлега Ольжича, чиє ім’я гордо несе школа, яку, до речі, цілком збудували силами заводу «Океан»: «Нащо слова? Ми діло несемо» і «Держава не твориться в будучині, Держава будується нині». І побажав, щоб сьогоднішні школярі вже завтра стали тими інженерами, політиками, науковцями, які продовжать та примножать силу і славу України.

Читайте больше наших новостей в Telegram-канале @korabelov_info

Связанные статьи

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Back to top button