Чому через Росію може загинути цілий світ


Якщо вчасно не допомогти Росії зі зміною режиму, вона може стати причиною загибелі нашого світу

 

Директор ФБР Джеймс Комі назвав Росію «найбільшою загрозою з усіх на Землі, виходячи з її намірів і можливостей».

Це — насправді  історична заява, яку можна порівняти зі знаменитою Фултонською промовою Уїнстона Черчилля — промовою, з якої почалася «холодна війна» Заходу із комуністичним звіром. Висловлення Комі означає, що цивілізований світ починає прозрівати.

Було б великою помилкою всерйоз вважати найголовнішою небезпекою «Ісламську державу». Такі послання з Середньовіччя з’являються в історії людства постійно — але їхню поразку закладено в консерватизмі і технологічній відсталості. «Ісламська держава» може принести чимало бід насамперед самим мусульманам — але її загибель неминуча.

Смішно вважати найбільшою небезпекою режим Північної Кореї. Так, цією країною керують небезпечні безумці — але тільки тому, що Пхеньян все ці роки підтримували з Пекіна. Якби не прагнення Китаю лоскотати нерви США і Японії за допомогою КНДР, ніякої північнокорейської загрози просто не було б.


А ось Росія — це дійсно моторошно. Імперські амбіції, презирство до цінностей цивілізованого світу, низька ціна людського життя, відносно сучасні технології, величезний ядерний потенціал, некомпетентність і консерватизм влади, невігластво і відсталість більшості росіян.


Така країна дійсно може стати причиною загибелі нашого світу — якщо вчасно не допомогти їй зі зміною режиму і переформатуванням. І це те, чим повинні займатися ми всі. Гріш ціна будь-яким реформам — від американських до українських — якщо в ході їхнього здійснення ми всі загинемо через дії Кремля.

Вже після 11 вересня доводилося писати, що не буває глобального тероризму одинаків і навіть екстремістських організацій. Для успіху терору потрібні державні структури. Для успіху нестабільності — теж.

Якби російські державні структури не генерували б нестабільність, не було б ані «Ісламської держави», ані міграційного кризи в Європі, ані війни в Україні — нічого, що прийнято зараз вважати викликами.

Можна вигадувати об’єктивні обставини і історичні закономірності, а можна просто сказати правду — є режим, який все це влаштовує і збирається влаштовувати далі. Він і є найбільшою небезпекою.

Директор ЦРУ Джеймс Комі виявився одним з перших, хто зрозумів це. Кількість таких людей на Заході — перш за все серед тих, хто приймає рішення — буде тепер збільшуватися в геометричній прогресії.

Еспресо