Російський олігарх Дерипаска продає активи Миколаївського глиноземного заводу

проходная НГЗ

Антимонопольний комітет дозволив сировинному трейдеру Glenсore придбати частку в статутному капіталі «Миколаївський глиноземний завод» та трьох інших українських компаній, підконтрольних Об’єднаній компанії «Російський алюміній».

Про це йдеться в повідомленні АМКУ.

«З огляду на те, що заявлені концентрації не призводять до монополізації чи суттєвого обмеження конкуренції на товарних ринках України, АМКУ надав відповідні дозволи», — сказано в повідомленні.

«При цьому Радою національної безпеки і оборони України було відзначено, що до учасників концентрацій обмежувальні заходи (санкції) не застосовуються», — відзначають в АМКУ.

Згідно з повідомленням, надано дозвіл на концентрацію, в результаті яких група Glenсore увійде в капітал «Компанія «Алюміній України» і «Гуардон Україна», які безпосередньо володіють відповідно 13,96% і 86,04% частками в МГЗ.

Згідно з Держреєстром, прямими власниками цих київських товариств виступають офшорні компанії з Аруби «Гордана Холдінгс А.В.В.» і «Гандель Інтернешнл А.В.В.», а кінцевим бенефіціаром вказаний російський бізнесмен, президент «РусАла» Олег Дерипаска, підозрюваний Службою безпеки України в знищенні Запорізького алюмінієвого комбінату в інтересах конкурентів з Росії.

У жовтні 2016 року Україна ввела санкції проти «РусАла і пов’язаної з нею компанії Judson Trading Limited (Кіпр). Серед заборонних заходів блокування активів — тимчасове обмеження права особи користуватися і розпоряджатися належним йому майном, обмеження торгових операцій в Україні, запобігання виведенню капіталу з країни, зупинка виконання економічних і фінзобов’язань.

У їх числі також — заборона на держзакупівлю ряду товарів і послуг, повну або часткову заборону на здійснення угод з цінними паперами з особами, що підпали під санкції, і заборона НБУ на здійснення ряду платежів.

МГЗ у 2016 році наростив випуск глинозему на 2% в порівнянні з 2015 роком — до 1,51 млн тонн.

ОК «РусАл» створена у 2007 році при злитті алюмінієвих і глиноземних активів «РусАл», «СУАЛа» і швейцарського трейдера Glencore.

«РусАлу» в Україні належить також близько 29% в ЗАлКу, 68,01% акцій якого повернуті в держвласність. «РусАл» оскаржує повернення акцій у держвласність в Міжнародному центрі з врегулювання інвестиційних спорів.

epravda

 

Напомним мы писали:

У НГЗ решением суда «забрали» причалы;

Дерипаска вошел в число подозреваемых СБУ в уничтожении алюминиевого комбината